CHRISTMAS TOURNEY SCHEDULE
Freeport Tournament
Friday
Knoch vs. Kittanning, 5 p.m.
Avonworth vs. Freeport, 6:30 p.m.
Saturday
Consolation game, TBD
Championship game, TBD
Sheffield Tournament
Friday
Cameron County vs. Youngsville, 6 p.m.
Union vs. Sheffield, 7:30 p.m.
Saturday
Consolation game, 6 p.m.
Championship game, 7:30 p.m.
Shady Side Academy Tournament
Saturday
South Park vs. Butler, 3:30 p.m.
Obama Academy vs. Fox Chapel, 5 p.m.
Riverside vs. Woodland Hills, 6:30 p.m.
Northgate vs. Shady Side Academy, 8 p.m.
Monday
TBD
Tuesday
TBD
Gateway Tournament
Friday
Cardinal Wuerl North Catholic vs. Norwin, 6 p.m.
Brashear vs. Gateway, 7:30 p.m.
Saturday
Consolation game, 6 p.m.
Championship game, 7:30 p.m.
West Shamokin Tournament
Saturday
Ford City vs. Clarion-Limestone, 4:30 p.m.
Karns City vs. West Shamokin, 7:30 p.m.
Monday
Consolation game, TBD
Championship game, TBD
Deer Lakes Tournament
Monday
Moniteau vs. Clairton, 6 p.m.
Springdale vs. Deer Lakes, 7:30 p.m.
Tuesday
Consolation game, 6 p.m.
Championship game, 7:30 p.m.
Montour Tournament
Monday
Seneca Valley vs. Wilkinsburg, 6 p.m.
Franklin Regional vs. Montour, 7:30 p.m.
Tuesday
Franklin Regional vs. Seneca Valley, 6 p.m.
Wilkinsburg vs. Montour, 7:30 p.m.
Grove City Tournament
Monday
George Junior Republic vs. Owen J. Roberts, 6 p.m.
Harbor Creek vs. Grove City, 7:30 p.m.
Tuesday
George Junior Republic vs. Harbor Creek, 6 p.m.
Owen J. Roberts vs. Grove City, 7:30 p.m.
North Clarion Tournament
Monday
A-C Valley vs. Vision Quest, 6 p.m.
Kane vs. North Clarion, 7:30 p.m.
Tuesday
A-C Valley vs. Kane, TBA
Vision Quest vs. North Clarion, TBA
Slippery Rock TournamentFridaySeneca Valley vs. Moniteau, 6 p.m.Beaver Falls vs. Slippery Rock, 7:30 p.m.SaturdayConsolation game, 4 p.m.Championship game, 5:30 p.m.Commodore Perry TournamentFridayA-C Valley vs. Jamestown, 12:30 p.m.TBD vs. Commodore Perry, 2 p.m.SaturdayConsolation game, 12:30 p.m.Championship game, 2 p.m.KSA Holiday Tournament(Orlando, Fla.)MondayMars vs. TBD, 11:15 a.m.TuesdayMars vs. TBD, 2:45 p.m.Butler Christmas TournamentMondayChartiers Valley vs. Vincentian Academy, 5 p.m.Kittanning vs. Butler, 6:30 p.m.TuesdayConsolation game, 5 p.m.Championship game, 6:30 p.m.Keystone Oaks TournamentMondayCardinal Wuerl North Catholic vs. Peters Township, 6 p.m.Thomas Jefferson vs. Keystone Oaks, 7:30 p.m.TuesdayConsolation game, 6 p.m.Championship game, 7:30 p.m.St. Joseph TournamentMondayFreeport vs. Deer Lakes, 4:15 p.m.Knoch vs. St. Joseph, 8:15 p.m.TuesdayKSA Holiday Tournament(Orlando, Fla.)Betsy InvitationalMondayGrove City at Elizabeth Forward, 4:45 p.m.Redbank Valley TournamentMondayPenns Manor vs. Union, 6:30 p.m.Clarion-Limestone vs. Redbank Valley, 8 p.m.TuesdayConsolation game, 6:30 p.m.Championship game, 8 p.m.